jamalkool91 jamalkool91
  • 06-01-2017
  • Mathematics
contestada

if a 21-ounce box of cereal cost 2.94 what is the unit price

Respuesta :

abisym1220
abisym1220 abisym1220
  • 06-01-2017
the anwser is 0.14 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

6. What was Specie Circular?
Please any one help me ​
A dock worker uses a pulley system to raise a boat onto a dock. the pulley system has a mechanical efficiency of 73 %. the boat has a weight of 950 n. the pulle
How do you solve 2. 310x/4y times 8y/5x =
How many dollars would it cost to buy an edinburgh woolen mill sweater costing 50 british pounds if the exchange rate is 1.50 dollars per one british pound
Europa, a moon that orbits Jupiter, is quite different from Earth’s Moon. One characteristic it shares with Earth’s Moon is that Europa–
a sector has radius 14 in central angle 120 find the area of the sector​
What was the Complicated Compromise of 1850? O a famous anti-slavery law O a bipartisan law that was good for the North and South O dismantled Fugitive Laws O w
Indicate, in standard form, the equation of the line passing through the given points. E-2, 2), 25, 1) Enter your answer in the blank equation box.
Alaska, Hawaii and Washington have active volcanoes. Alaska has 43, Hawaii has 5 and Washington has v. If they have 52 active volcanoes in all, how many volcano