sskamara12 sskamara12
  • 10-11-2021
  • Mathematics
contestada


Senna was having a party for 15 friends. She bought 3 jars of
pickles for $4.50. What is the cost per jar?

Respuesta :

abdulhalimalt
abdulhalimalt abdulhalimalt
  • 10-11-2021

Answer:

it is 1.5

Step-by-step explanation:

if u do 4.50÷3 you will get 1.5 so the cost per jar is 1.5

Answer Link

Otras preguntas

The pka value for the carboxylic acid group in acetic acid is 4.75. write the predominant structure of acetic acid at (a ph=1, (b ph=7
__________ cholesterol is considered "good" cholesterol. Question 19 options: Total HDL LDL Blood
what are four reasons why SWOT analysis is important to a new medical office
Question 8(Multiple Choice Worth 1 points) (06.02 MC) Mary pulls out a bead from a bag containing white, red, and yellow beads. She records the color and places
*WILL GIVE 16 POINTS AND BRAINLIEST* A rectangular photograph is mounted on a square piece of cardboard whose sides have length of X. The border of the surround
how did world war 2 end and the cold war begin?
In "active and passive euthanasia", rachels claims that when infants with down's syndrome are denied necessary operations, the reason is typically:
Help I really need right answers
A student puts air into a balloon and ties it shut. Which action listed below will lead to a decrease in pressure inside the balloon?
Factor 60x−84 using the GCF.