001248007 001248007
  • 10-11-2021
  • Mathematics
contestada

Kyra went to the grocery store on Monday and bought 5 apples and 2 oranges for a total of $3.45. On Thursday she bought 3 oranges and 7 apples for a total of $4.90. what is the total cost of the apple for two days ?

Respuesta :

scottjasmine555
scottjasmine555 scottjasmine555
  • 10-11-2021
Answer: $6.60

Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

As a member of the Feel Power.org team, Noah explains, "I like to teach kids because I feel like I have good mentors in my life. A lot of kids don't have that,
I need help w 4-7. I already have number 3 but this is a dif screenshot
Please look at the picture I have been stuck on this question and I would really appreciate it if you can help me thank you
NEED ANSWERS NOWWWWW​
Why do you think there is significant poverty in Venezuela?
Mindy conducts an experiment with three quarters. She counts the number of heads and tails for each flip of the three quarters. Mindy records the results in the
Which of the following bonds is classified as a polar bond? A K-CI B Br-Br C Si-F D S-O WILL MARK BRAINLIST
How are highlands different from lowlands?
answer this question! i am having some trouble in khan..
Meredith, a Dsnp member, loses medicaid eligibility. What impact does this has on her dsnp enrollment?