sskamara12 sskamara12
  • 10-11-2021
  • Mathematics
contestada


Senna was having a party for 15 friends. She bought 3 jars of
pickles for $4.50. What is the cost per jar?

Respuesta :

goldbergs27
goldbergs27 goldbergs27
  • 12-11-2021

Answer:

$1.50 per jar

Step-by-step explanation:

4.50 / 3 = 1.50

Answer Link

Otras preguntas

Phagocytes are unable to adhere to bacteria that have external capsules concealing their membrane carbohydrates. Our immune system gets around this problem by c
Aircard Corporation tracks the number of units purchased and sold throughout each accounting period but applies its inventory costing method at the end of each
In an​ economy, the​ working-age population is 100 million. Of this​ total, 80 million workers are employed. 3 million workers are unemployed. 14 million wo
Working together, Rocco and Giulia can paint a room in 3 hours. It would have taken Rocco 7 hours to do the job alone. Which equation can be used to determine r
7square root 2535 please simplify
Work out the equation of the line which has a gradient of 12 and passes through the point (4, -2).
how information systems and informtion technology have helped the company operate and achieve its objectives​
Let f (x) = 15/ 1+4e^-0.2xWhat is the point of maximum growth rate for thelogistic function f(x)? Show all work.Round your answer to the nearest hundredth.Hint:
A toy baseball bat comes with 3 plastic balls. The balls are in a box that is a rectangular solid. The box is just big enough to hold the 3 balls. The radius of
What is the difference between realistic fiction and fiction