mayralizethsalazar mayralizethsalazar
  • 09-11-2021
  • Mathematics
contestada

you are renting a house in the seychelles for a week at $1500. What is the cost per day?

Respuesta :

syahbanazacki
syahbanazacki syahbanazacki
  • 09-11-2021

Step-by-step explanation:

cost per day

= $1500 / week

= $1500 / 7 days

= $1500 ÷ 7 / 7 ÷ 7

≈ $214,29 / day

Answer Link

Otras preguntas

What type of bonds connect the deoxyribose sugars to the phosphate groups?
what is 968.1 as a fraction
What effects did the Great Depression have on the credit industry? What effects did the Post War Era have on consumer borrowing?
Where are the Bahamas located in relation to the United States?
Latitude and longitude are measured in: (5 points) miles kilometers degrees hours
She uses cheese, topping and dough in the ration 2:3:5. She uses 70 grams of dough . Work out the number of grams of chews and topping she uses
Please (bring, take) your books over here.
HOW CAN SEDIMENTARY ROCK BECOME A METAMORPHIC ROCK
What is the area of the figure? figure in attachment below
Spanish 2: please answer all in 1-8 Passage/reading: Realidades 2 textbook page 188.