ewilliamshe5103 ewilliamshe5103
  • 09-11-2021
  • Mathematics
contestada

A carton of eggs costs $3.18 . each carton contains a dozen eggs. How much does each egg cost?

Respuesta :

sebastianpavlik
sebastianpavlik sebastianpavlik
  • 09-11-2021

Answer:

0.265

Step-by-step explanation:

Answer Link
janivikahwills2327
janivikahwills2327 janivikahwills2327
  • 09-11-2021
It’s right 0.265 just do 3.18/12
Answer Link

Otras preguntas

The working out for 637 divided by 13
why is justinian important
This polygon has only 4 sides no Congruent sides no right angles and no pairs of parallel sides who am I
why is justinian important
please help me with this problem 3.14 = 22/7 and r = 7/4
This polygon has only 4 sides no Congruent sides no right angles and no pairs of parallel sides who am I
The battles in the revolutionary war and the blanks aren't filled.
can somebody help me solve Y=9X+6
ISSUING driver's licenses is the responsibility of which level of  government
Solve- 3y - 7 =8     I cannot figure this out!!! I have no idea how to do this either. ?.. help?!