marcclervoix95 marcclervoix95
  • 08-11-2021
  • Mathematics
contestada

the Jones children paid 2.25 for a package of 25 stickers. how much did each stickers cost?​

Respuesta :

SDCInfinity
SDCInfinity SDCInfinity
  • 08-11-2021

Answer:

$0.09 per sticker.

Step-by-step explanation:

Divide the cost by the amount.

[tex]\frac{2.25}{25}=0.09[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

let g(x)=-x^2+8x+4. find g(-5)
According to your textbook, when people in one region of the country say "greazy." while people in another region of the country say "greasy." the difference is
Place each characteristic under the writer it best describes. failed as a soldier Virgil Horace Ovid wrote The Odes studied Greek writers wrote The Aeneid wrote
what is -7 over 10 (negative seven-tenths) minus negative six
Find the slope (4,0)(-2,8)
find the midpoint of A and B where A has coordinates (-5,3) and B has coordinates (3, -1)
Rewrite the expression in the form x^n
COLLECTING ROCKS by Rachel M. Barker How does the introduction contribute tp the development of ideas in the text?
Samia is tracking the amount of calories she is consuming each day, along with her amount of exercise. She also takes her basal metabolic rate into consideratio
Solve for f-4 + 2 + 4f = 8 - 3ff = ____​