staceyvideogames staceyvideogames
  • 10-10-2021
  • Mathematics
contestada

Each unit costs 14p.

how many do 942 units cost?

the answer is not 13,188 because it says it's wrong for me.

Respuesta :

saffill
saffill saffill
  • 10-10-2021

Answer:

67.28

Step-by-step explanation:

uh I'm kinda unsure but I think you could try isolating the variable? so you could try 942 ÷ 14 = 67.28? just a guess, tell me if it works out!

Answer Link

Otras preguntas

-32>-5+9x soLve for x
The salt water fish tank at your house is filled with 22 inches of water. The water evaporates at a steady rate of 2 inches per week. Write an equation that app
I need to know the answer
please help me with this!!! Please look at the screenshot below.
federalists and their supports would have favored all of the following except A) strong central government B) ability to regulate foreign treaties C) power to
What process maintains a stable internal condition, despite changes in the external environment? A) Metabolism B) Reproduction C) Respiration D) Homeostasis
If a sediment was made up of 30% clay, 60% sand, and 10% silt, what would it be classified as?
What is the solution for 2x + y =12 x = 9 - 2y
In which of the following compounds is the octet expanded to include 12 electrons? PC13 H2S SF6 PCIE
suggest why a 16 years old boy or girl needs more energy than a baby​