natalia083 natalia083
  • 08-10-2021
  • English
contestada

Help please fast like really fast

Help please fast like really fast class=

Respuesta :

Kamez
Kamez Kamez
  • 08-10-2021

Answer:

C.

Explanation:

The short passage is mainly talking about how homework is important for students. No where in the passage does it talk about helping the teachers or parents.

Answer Link

Otras preguntas

The government determines prices for goods and services in a?
2. In what way is marketing more challenging for an independent restaurant than it is for a franchise?
If an individual does not develop at the same rate as their peers, they may be developing abnormally
Vaccination requirements vary from virus to virus. Some diseases require one vaccination that lasts for many years. Other diseases like the flu have vaccines th
500ml bottle unit cost is $2.10 The unit price of the hair shampoo is given in cents per 100 millilitres (mL). What is the unit price for the hair shampoo when
HELP!!!Create an expression to find the time for the given distance and rate, and find the value of the expression.d=90 miles; r=15 miles/hourd=distancer=rate
5/6 (x - 1) = 4 what Is x
In electrical work, the symbol W is used to indicate a. voltage. b. resistance. c. electromagnetic force. d. current.
Is it true that a square can have more than one right angle?
What crops grew on San Francisco de Asia