deniseendo723 deniseendo723
  • 07-10-2021
  • Mathematics
contestada

21 yards by 23 yards fencing cost $1.08 per linear foot how much does it cost?

Respuesta :

finnarnoldlee finnarnoldlee
  • 07-10-2021

Answer:

190.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Standards of performance, or "performance goals," are used to A. communicate nonverbally. B. measure productivity. C. determine a worker's attitude. D. measure
William penn believed that the success of his colony depended on
a pencil and ruler cost 1.50 together . the ruler cost 1.00 more than the pencil how much does the pencil cost
sentence using the word puritan
Jessica is measuring two line segments.the first line segment is 30cm long. The second line segment is 500 mm long. How long are the two line segments together
which fungus is an example of a sac fungus. A. bread mold, B. garden mushroom, C. morel, D. athletes foot
what is the definition of global Address
A student has earned scores of 87, 81, and 88 on the first 3 of 4 tests. If the student wants an average (arithmetic mean) of exactly 87, what score must she ea
how do you simplify i^40
The English Bill of Rights (1689) was the first document to contain the idea of __________ – rights that no government can arbitrarily take away, and that no pe