chloespears chloespears
  • 07-10-2021
  • Mathematics
contestada

a 12-pack of orange crush is priced at 3.00 a six-pack is priced at 1.75. which is the better value

Respuesta :

Ch0c0Cak3s
Ch0c0Cak3s Ch0c0Cak3s
  • 07-10-2021

Answer:

12 pack

Step-by-step explanation:

buying 2 of the 6 packs cost 3.50 while the 12 pack cost 3.00

Answer Link
dakotaston36
dakotaston36 dakotaston36
  • 07-10-2021
The 12 pack of oranges
Answer Link

Otras preguntas

Which statement is scientifically based? A. Mutations rarely occur. B. All mutations are harmful. C. Some mutations can be contagious, like infections. D. Mutat
what is bigger 3 kl or 30,000 l
Please explain how to work this problem Lilly saves 2/9 of her allowance. Her allowance is $18 per week. How much does she save each week? Please explain how
Which sentence does not contain any errors in comma usage? A. They have heard crickets in the garage in the basement and in the backyard. B. They have heard cri
How many sixties are in 244?
how to solve (((1/y-1)+(5/12))=(-2/3y-3))
What must be added to water in order to change state from liquid to a gas?
For which of the following did President Theodore Roosevelt win the Nobel Prize in 1906? a)for building the Panama Canal b)for the Roosevelt Corollary c)for the
what is the proper name for NH4C2H3O2?
which of the following lead to the early spread of christianity