jelebeck0311
jelebeck0311 jelebeck0311
  • 10-08-2021
  • Mathematics
contestada

If a muffin costs 7¢, how much will 3 muffins cost?​

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 10-08-2021

Answer:

21 cents

Step-by-step explanation:

Take the cost per muffin and multiply by the number of muffins

7 cents * 3 muffins

21 cents

Answer Link

Otras preguntas

A new smart phone is on sale. the regular price is $400. the sale price is $250. find the discount rate.
The sum of the measures of the interior angles of a polygon is 540��. classify the polygon by the number of sides. pentagon quadrilateral hexagon triangle
write 14 3/5 as adecimal
How do you no is the group of words a sentence or a sentence fragment? i went to a football game on friday. a. sentence fragment b. sentence
Quadrilateral ABCD is inscribed in the circle. Which sentence is true? A) A and B are supplementary B) A and C are supplementary C) m∠A = m∠B D) m∠C = m∠D
help me this good conclusion on speech
I really need help with this can you please answer the questions and say how you came up with it please I'm begging you please show work answer all please
What is the summary of the selection ''the jade peony''?
How many votes are needed to pass a bill in the house of representatives?
True or false joining a union is a way for employees to put leadership skills to use