tonyanncampbell4 tonyanncampbell4
  • 15-06-2021
  • Mathematics
contestada

at a market 8 mangoes and 6 pears cost $25.00 and 4 mangoes and 8 pears cost$30.00. what is the cost of one mangoes
​

Respuesta :

elitephenoix elitephenoix
  • 15-06-2021

Answer:

the answer is 4.00 Yw for the help

Answer Link

Otras preguntas

The transfer of energy by heat flow through a substance is accomplished by
use the quadratic formula to solve the equation 9x^2 - 2=0
volume of a cylinder with height of 7 and a radius of 3
The image of an object is 20 cm in front of a convex lens with a 10cm radius
Drag the tiles to the boxes to form correct pairs. Match each mixed number to its equivalent decimal number. 20 4/5 , 20 1/5 , 20.75 . 20.875 , 20.8 , 20 3/4 ,
Víctor: Qu’est-ce que tu as fait hier? Laurent: J’_________ au tennis. A. a joué B. est joué C. ai joué D. ont joué
please help!!! asap! ( 10 points)
Please answer this correctly
Help on number nine please?​
Find the equation of the cosine graphed.