wssplishaaa wssplishaaa
  • 10-06-2021
  • Mathematics
contestada


A 5-pack of granola bars costs $3.55. What is the unit price?

Respuesta :

yikeskatie
yikeskatie yikeskatie
  • 10-06-2021

Answer:

0.71 is the unit price

Step-by-step explanation:

all u gotta do is divide 3.55 by 5 to find out how much it cost each:)))

hope this helps!!!!

please mark brainiest<3

Answer Link

Otras preguntas

MHR should be calculated A. 20 minutes after an exercise routine. B. prior to an initial exercise routine. C. during an intense exercise routin
Write the fraction in the simplest form 6/8
30 feet to 60 feet write each ratio as a fraction in lowest term
3 ways that German and Italian unification were similar
At the end of Morte d’Arthur, the narrator says he is not sure what happened to King Arthur. Some say he was buried by a hermit who was once the bishop of Cante
what is a sentence with the word declaration
Which word in the sentence is the predicate nominative? My dog is a little terrier with long black-and-gold hair. A. dog B. My C. hair D. terrier
explain why it works to break apart a number by place values to multiply
Why is Pluto not considered a planet?
Which property of the sound wave undergoes a change with an increase in its energy?