156402
156402 156402
  • 07-06-2021
  • Mathematics
contestada

help me plz help...../s.dhjfu

help me plz helpsdhjfu class=

Respuesta :

Chinese1725 Chinese1725
  • 07-06-2021

Answer:

20,160

Step-by-step explanation:

1 dollar= 160.75 so 6×160 = 960 liters

Cost of gas 960÷100×2100 = 20,160

Answer Link
helloIneedschoolhelp
helloIneedschoolhelp helloIneedschoolhelp
  • 20-06-2021
The answer is 20/160 hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Jeff bought 10 cookies he ate 4. What is the percent he ate?
Match each thesis statement to its topic.Tiles In Romeo and Juliet, Shakespeare uses puns and word play to enhance the play’s appeal. Shakespeare shows in Romeo
what is the value of x in the equation 1.8-3.7x=-4.2x+0.3
Mr. Grayson orders a box that has a volume of 343 in³ . The box is in the shape of a cube. What is the longest stick that can fit in the box? Round your answers
NEED HELP ASAP WILL GIVE MEDAL FOR CORRECT ANSWER If Judy completes a puzzle by herself, it takes her 3 hours. Working with Sal, it only takes them 2 hours.
Which statement best describes a typical difference that could be found between analysis and conclusion
Why is it important to smile and make eye contact with the audience? it shows that you have a sense of humor. it makes you look more attractive. it shows that y
How did Aztec society differ from Inca society?
____________ colonization of Central Africa caused ethnic conflicts because the arbitrary borders combined many different ethnic groups. A. Asian B. American C.
what is this in y=mx+b form. 2y - x = 2