nighttimexx
nighttimexx nighttimexx
  • 06-06-2021
  • Mathematics
contestada

Use the graph at the top to figure out the question. If someone could help they would be great! And brainliest.

Use the graph at the top to figure out the question If someone could help they would be great And brainliest class=

Respuesta :

depresso13
depresso13 depresso13
  • 06-06-2021

Answer: A

Step-by-step explanation:

Each gallon costs 3 dollars.

8(gallons) times $3(for each gallon) = 24(dollars).

Answer Link

Otras preguntas

Why did merchants in constantinople have an advantage over merchants in other cities?
What basic idea of god or the gods do judaism, christianity and islam all have in common?
1. If you increase the air temp. a crickets chirp will A) decrease B) increase C) stay the same 2. If you double the air temp. the chirp rate will A) doubl
You live in an apartment and your neighbor's stereo is blasting so loudly that your ears hurt. if you pound on the wall and the volume suddenly drops, you are m
Please someone help!
A study found a strong positive correlation between ice cream consumption and the number of violent crimes committed each month.some people may take this as an
​the action of tying your shoes is most likely to involve the ____ system.
HELP PLEASE! I have like 5 mins to do this!
Apush explain the system of indentured servitude. discuss the beginnings of slavery in british america. what percentage of africans imported to the americas we
A homemaker enters the work force, taking a job that will pay $40,000 over the year. the homemaker must pay $16,000 over the year for professional child care se