lilmiswag12 lilmiswag12
  • 08-12-2016
  • Mathematics
contestada

can someone help me solve this problem

can someone help me solve this problem class=

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 08-12-2016
lbs of nails :      2          3         5          6          8         10       20           x
cost           :    0.86      1.29     2.15    2.58     3.44     4.30     8.60       y

unit cost is : 0.43 per lbs of nails
Answer Link

Otras preguntas

In 1787 delegates met in Philadelphia . they came from all of the 13 states except
who came first anglo-saxons or vikings
Someone please help me? I don't know how to solve these :/
need help.  arrange the polynomial in descending order,  x5+x+2x³+6+2x²= ______
Any answer for this question guyz
need help.  collect like terms,    7x²+9x⁴-3x²-x⁴-4x²= _______
multiply and simplify answer (1-x)(2-7)  please help.
What is equivalent to -3(x-9)
When Jorge put the pots and pans in the sink,the water level in the sink rose 0.6 inches. If the sink is a rectangular prism with a base 17 inches by 23 inches,
discuss the advantages and disadvantages of methods used to reduce the impact of human activity on ecosystem