kourt231 kourt231
  • 06-12-2016
  • Mathematics
contestada

how do i find the unit cost of $12 for 4 yd2

Respuesta :

kendalldlani
kendalldlani kendalldlani
  • 06-12-2016
divide 12 by 4, and you should get 3 dollars per yard
Answer Link

Otras preguntas

What is one use for the mineral iron?
Which are characteristics of the Aztec's civilization? Choose all answers that are correct. A. transformed a deserted island into a large city with ca
What is greater 25 lb or 384 oz
What interest group is concerned with professional credentialing and licensure? Answer a. The Interfaith Alliance b. American Legion c. National Association of
The price of a table is marked down from $160 to $120. What is the percent decrease?
Write an expression for the product of 4 and the sum of five and a number
Was it right to question German-Americans when the United States was at war with their native country?
What is the smallest river basin in North Carolina?
A group of students have the following house number: 29, 39, 59, and 79. Randy's house number is a composite number. What is Randy's house number?
What was an important result of the Union victory at Vicksburg