carinajordan2006
carinajordan2006 carinajordan2006
  • 10-05-2021
  • Mathematics
contestada

Piper is buying a bottle of bubbles for $5.99. If there are 3 gallons of bubbles in the bottle, what is the unit rate?

Respuesta :

abazalooku
abazalooku abazalooku
  • 10-05-2021

Answer:

5.99/3

Step-by-step explanation:

Teachers usually except this stuff because it is technically correct

Answer Link

Otras preguntas

estimate the square root of 14 to the nearest integer
is 2.75 rational number
what was the central goal of Henry Grady's idea fro a new south
Four less than five times a number is equal to 11
turn 0.5 into a fraction
604,016 in word form
what are some similarities between a monarchy and a theocracy?
consider the following controls in an automobile in motion : gas pedal , brake , steering wheel . what are the controls in this list that cause an acceleration
The resting heart rate of an adult is usually about 60 beats per minute. Use your completed table to find approximately how many minutes it will take for the av
The brain stem connects the brain with the ___?