bcstroud bcstroud
  • 10-05-2021
  • Mathematics
contestada

If nuts cost $9.20 per pound, how much would 3 1/2 gallons cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-05-2021

Answer:

$32.20

Step-by-step explanation:

3 pounds are $27.60 and 1/2 a pound is half of $9.20.

So 3.5 gallons would be $32.20

Hope this helps!

Answer Link
Tankyyyyy Tankyyyyy
  • 10-05-2021
32.20, 9.20x3 1/2....hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Are a standard operating procedure and a policy the same thing in an organization?a. Trueb. Falsec. Not specifiedd. Cannot be determined
Circle D has a radius of 21 millimeters and central angle, ∠EDF, which measures 60°. Find the exact length of .
Discuss remote access and which types can be configured.
Ama is 13 year older than her junior brother, Kwame. The sum of their ages is 19
Ax/b - bx/a = a^2 - b^2 (solve this )
Sebanyak 0,6 g sampel paduan yang mengandung Al dan Mg dilarutkan dan diolah untuk mencegah gangguan oleh konstituen paduan lainnya. Aluminium dan magnesium die
The total simple interest owned a loan of 8000 after 5 years is 1280 what is the yearly interest rate on the loan
Which estimate is closer to the actual value of the expression? Explain your reasoning.
[Your Name][Your Address][City, State, Zip Code][Your Email Address][Your Phone Number][Date][Employer's Name][Company Name][Company Address][City, State, Zip C
Explain the difference between early period and later period of Buddhist art?