keishellwilson7 keishellwilson7
  • 10-05-2021
  • Mathematics
contestada

250 grams of flour cost $ 17 .00 . how muchnwill 3 bags each holding 1.5kg of flour cost​

Respuesta :

mokoenathabiso586
mokoenathabiso586 mokoenathabiso586
  • 10-05-2021

Answer:

$51.00

Step-by-step explanation:

One bag price multiply it number of price bag wanted $17.00 × 3 =$51.00

Answer Link

Otras preguntas

The words disclosure and concealment are A. homonyms. B. synonyms. C. antonyms. D. equivalents.
Why is a skin graft necessary when cells are damaged by a third-degree burn? to promote the repair of existing cells to protect the area from infection to preve
Write the equation of the line that passes through (3, 4) and (2, –1) in slope-intercept form?
How to solve this equation. 5/6•0•875/1000
Under Article _______ of the Constitution, the laws of Congress and all treaties are the law of the land. A. IV B. VI C. VII D. III
What is the indirect object in the question "Mr. Hanson taught the class a lesson in democracy"?
Which of the following quotations best explains why Roosevelt believes he was elected?
what does point 0,0 on a graph represent
The most profitable commodity that the Virginia colonists were able to trade was corn. True False
who is the main protagonist in the hobbit