btho7585 btho7585
  • 07-05-2021
  • Mathematics
contestada

Clare spent $5.17 on apples. How many pounds of apples did Clare buy?
(round to the nearest tenth)

Respuesta :

KobeLeonard KobeLeonard
  • 07-05-2021

Answer: complete the question please

Step-by-step explanation:

How much is a pound/lb? Then do 5.17 divided by (however much is a pound/lb)

Answer Link

Otras preguntas

Ice tells scientists when global warming has occurred is like a book
How do you find 80% of 45
how did the government help the railroads connect the west coast with the rest of the country?
Baby lee has just discovered that banging on a big pot produces a loud sound. he then decides to bang on a small pot to see what happens. a piagetian would pred
what is the function of f(x)= x2 - x+3?​
What quantity is equal between two solutions that are isotonic ?
A trampoline has a diameter of 14 feet. If the man wishes to put up netting to go around the outside of the trampoline, how many feet of netting does he need? G
At pizza Pi, 8% of the pizzas made last week had extra cheese. If 2 pizzas had extra cheese, how many pizzas in all were made last week?
The leading cause of death for teens is
Which relation below represents a one to one function