ahmiraw2285 ahmiraw2285
  • 07-05-2021
  • Mathematics
contestada

Alma bought 6 gallons of gasoline for $19.14. What was the unit price of this gasoline?

Respuesta :

john30271452 john30271452
  • 07-05-2021

Answer:

3.19

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

a boy with piano essay​
Find the sum of all solutions to the equation $4x(x-3) = 23$. I NEED THIS ASAP
Does anyone know the last answer thanks
please help: find the value of x​
Help plssss.........
An ancient human tribe had a hierarchical system where there existed one chief with $2$ supporting chiefs (supporting chief A and supporting chief B), each of w
Chapter 10: Be an Aware Consumer: Q1. What do you understand by the term quality? Q2. Who is an aware consumer? Q3. Why should we be aware of our rights? Q4. Wr
Article IV section 3 also allows for Congress to regulate territories or to sell them when they see fit. Below is a map of the five territories the United Stat
Anna and Sharon both construct a triangle. Anna begins by drawing a segment with a length of 3 inches. Starting from one vertex, she draws another segment with
why the birds fly on v-formation