aliyanna5 aliyanna5
  • 07-05-2021
  • Mathematics
contestada

Milk costs $1.99 at the Price Chopper down the street. How many
gallons can Mrs. S buy with the $9 she has in her wallet?
Let G= Gallons of milk. Write an equality. DO NOT SOLVE FOR G.

Respuesta :

nayomidavidson nayomidavidson
  • 07-05-2021

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The Creek, Chicksaw, and Cherokee relied heavily upon farming ________.
Víctor: Qu’est-ce que tu as fait hier? Laurent: J’_________ au tennis. A. a joué B. est joué C. ai joué D. ont joué
A population of bacteria is growing at a rate of9.25% per hour. If the population starts at 320,what is the population three hours later?​
compare the number of sodas to candy bars 4 sodas and 3 candy bars.
How did the relationship between peninsulares and creoles contribute to the fight for independence in Spanish America
find the area of the following figure​
Is urgent and will mark brainliest. What is √33?Place a dot on the number line at the best approximation.Please and Thank you!!​
Both criminal and civil statutes include laws to protect the rights of the individuals involved in civil disputes and criminal issues. True False
What is the first person who arrives at the crime scene known as?
What is a central idea