musicfrk4388 musicfrk4388
  • 15-04-2021
  • Mathematics
contestada

Josh paid for three books with two $20 bill .He received 41in change each book was the same price .How much did each book cost ?

Respuesta :

Ab3gale
Ab3gale Ab3gale
  • 15-04-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

about 13.20

Answer Link

Otras preguntas

Help help help please please
Agreement of adjectives Spanish, please I really need help!!!!!
why are there many computer related job opportunities in today's world?​
There are 16 reams of paper in a case. How many total teams of paper are in 11 cases ?
3. Which geographic feature was most important to the development of the earty river valley civilizations?
Please help if you can Read the excerpt from The Odyssey. Plunder we took, and we enslaved the women, to make division, equal shares to all— but on the spot I t
A, A, B, C, E, H, M... What is the next letter in the sequence?
what is gorge? give two examples​
A shop sold goods worth £50000 in January. the value of goods sold in February was 10% lower than in January. calculate the value of goods sold in February.​
Coffe is on sale for 7.99/lb Callie buys 1.5 pounds how much will it cost?