shaywilson354 shaywilson354
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

Silvergrove middle school spent $60 to purchase 4 work books. How many these workbooks can they buy for $90? Solve using unit rates.

Respuesta :

shubh46223js shubh46223js
  • 14-04-2021

Answer:

bro i didt undersated the question

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what r 2 examples of what a living thing can do once it has converted the energy from food
Plant hormones produce their effects by ________. I. altering the expression of genes II. modifying the permeability of the plasma membrane III. modifying the s
Molly had pie in the sky idea of what college would like. Which type of figurative language does the author use in this sentence? A) personification B) simile C
graph the line with the slope 1/3 and vertical intercept 3
She sees that the dairy section is at point (5,-6). The produce section is at point (-2,-6). The meat section is at point (5,0). The packaged goods section is a
Given the statement (~q → ~p) → (p ^ q):1) Construct a truth table.
Error rates of a robust classification procedure based on dichotomous and continuous random variables are influenced by which of the following factors? a) Sampl
Use the changes in oxidation numbers to determine which elements are oxidized and which are reduced in these reactions. (Note: it is not necessary to use balanc
Compare the thrifty food plan and the liberal food plan
Can you remember the three major elements of U.S. foreign policy during the Cold War?Match each element with the sentence that describes it.1. Use a superior sh