barloase523 barloase523
  • 10-04-2021
  • Mathematics
contestada

At the grocery store, Henry bought c pounds of cashews for $4.99 per pound. If he buys 2 pounds, how much will they cost?

Respuesta :

RockinMomma1979
RockinMomma1979 RockinMomma1979
  • 10-04-2021
The “c” pounds is a bit off putting if he only bought a pound. 2 pounds of Cashews would cost $9.98
Answer Link

Otras preguntas

main characters in son by lois lowry
What is market equilibrium
The Mughal Empire was established by Whom?
Factor 9x^3y-25xy^3 completely.
what are the factors of 68
six nickels is what percent of one dollar
Factor 9x^3y-25xy^3 completely.
a local hamburger shop sold a combined total of 808 hamburgers and cheese burgers on Saturday.there were 58 more cheese burgers sold than hamburgers. how many h
Best Buy sold 638 iPads during the month of May for a total, including tax, of $296,963.48; what was the average cost to the consumer?
Unlike prokaryotic cells, eukaryotic cells have the ability to