Seudónimo Seudónimo
  • 09-04-2021
  • Mathematics
contestada

i need help with this

i need help with this class=

Respuesta :

ethanjohnson628
ethanjohnson628 ethanjohnson628
  • 09-04-2021

Answer:

$2.75

Step-by-step explanation:

You would divide the total (13.75) by the amount of crayons he got (5 packs) and you get your answer.

Answer Link

Otras preguntas

The ________ is the easy way to insert a new slide between existing slides.
HELP !!!! Please.. ASAP
Valeria purchases a can of chicken noodle soup and a can of tomato soup. The can of chicken noodle soup has a height of 4 inches and a radius of 2 inches. What
Why were iron tools more difficult for the Egyptians to obtain than copper ones? A. Iron was only used for luxury items, and the Egyptians could not afford them
What is the independent variable
what is standard unit? why is it necessary.​
find the analogy of: Egg: Omelette 1)man:child 2)spoon:feed 3)jute:sack 4)judge:justice . Tell the correct answer with reason.​
The sale price for a jacket that regularly costs $102.00 is now $74.00. With sales tax, a customer pays $82.40.
write a dialogue on a sense of good transport network for social and economical growth of Nepal​
The theory of the origin of the universe that is most popular among space scientists suggests that our universe originated how long ago 10-20 million years ago