scarlethdoblado079
scarlethdoblado079
08-04-2021
Mathematics
contestada
Someone who can help me?
Respuesta :
sushmitarozario20
sushmitarozario20
08-04-2021
Answer:
4 days
Step-by-step explanation:
$0.09 × 100 = 9
$62.47 × 4 = 249.88
249.88 + 9 = 258.88
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 68+ )
Otras preguntas
A store is having a sale on jelly beans and almonds. For 2 pounds of jelly beans and 5 pounds of almonds, the total cost is $10 . For 8 pounds of jelly
Simplify (-8x to the 6th power) (4x to the 2nd power)
Professional assessments are the only reliable method for determining an individuals levels of health related fitness... true or false
raul and bonnie are trying to classify several objects that they found during a field trip to the beach. they collected a sample of seawater, a piece of driftwo
What does this mean? "Federalist No. 39 “We may define a republic to be, or at least may bestow that name on, a government which derives all its powers directl
When Louisa rented a moving truck, she agreed to pay $28 per day plus $0.42 per mile. If she kept the truck 3 days and the rental charges (without tax) were $15
How did the fact that Italian artists often painted frescoes on large church walls lead to the development of the technique of perspective
A drug users body tolerant to the main effect and the side effect of the drug at the same rate. true or false.
What is the proportional relationship with the table? x 1 2 3 4 y 4 8 12 16 1/4 4 8
Some visitors may find the walk difficult. Which word is the verb phrase? (a)some visitors (b)may find (c)find the (d)walk difficult