jtjjslater443 jtjjslater443
  • 07-04-2021
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought four potted plants. Two of the plants cost $6.65, and the others cost $4 and $7.15. How much money did jasmine spend in all?

Respuesta :

yumahusky7 yumahusky7
  • 07-04-2021

Answer:

$24.45

Step-by-step explanation:

6.65 + 4 + 7.15 + 6.65 = 24.45

Answer Link

Otras preguntas

3 ( 4d + 1 ) - 9d = 6 - 2d
A light plane flew from its home base to an airport 255 miles away. With a head wind, the trip took 1.7 hours. The return trip with a tail wind took 1.5 h
A light plane flew from its home base to an airport 255 miles away. With a head wind, the trip took 1.7 hours. The return trip with a tail wind took 1.5 h
A light plane flew from its home base to an airport 255 miles away. With a head wind, the trip took 1.7 hours. The return trip with a tail wind took 1.5 h
What's breed of given cat???Check attachment
what are three ways water erodes the surface of earth
A snowball is launched horizontally from the top of a building at v = 16.9 m/s. If it lands d = 44 meters from the bottom, how high (in m) was the building?
36 is _______% less than 60?
36 is _______% less than 60?
what type of rock is the Haystack rock (igneous, Metamorphic, or Sedimentary)