memphiscantu2
memphiscantu2 memphiscantu2
  • 07-04-2021
  • Mathematics
contestada

a farmers market sells apples for $2.30 per pound. what would be the cost of 3 2/5 pounds of apples

Respuesta :

maco05745 maco05745
  • 07-04-2021

Answer:

7.20

Step-by-step explanation:

Answer Link
calistaabrigo
calistaabrigo calistaabrigo
  • 07-04-2021

Answer:

7.20 or 6.90

Step-by-step explanation: most likely 7.20 because 3 pounds of apples is 6.90 so adding a half to that would be 7.20

Answer Link

Otras preguntas

500 is ten times as much as
How to write 20,484,163 in expanded form
Linda bad 90 fliers to post are town, she posted 2/5 of them. This week, she 2/3 of the remaining fliers. How fliers has she still notarų posted?
500 is ten times as much as
Round 4,752 all the way
(3b-5)^2-c^2 how do I factor this using grouping?
To ensure that your computer is saving files by default to your hard drive, A. choose Save in the Options window and check the box next to Save by default. B. c
The value of the 5s in 6,755
jika dua unsur atau lebih bereaksi, maka akan terbentuk?
A piece of string 25 1/2 inches long will be cut into 3/4 pieces. How many pieces will there be?