clamdownsis
clamdownsis clamdownsis
  • 10-03-2021
  • Mathematics
contestada

Ichiro bought 5 candy bars for $5.50. How much would he pay if he bought 9 candy bars
A. $9.90
B.$ 1.10
C.$27.50

Respuesta :

kaceyrowlands8 kaceyrowlands8
  • 10-03-2021
The answer is A=$9.90
Answer Link
estradamya41
estradamya41 estradamya41
  • 10-03-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

Each candy bar is $1.10

Answer Link

Otras preguntas

A government of our own is our natural right . . . it is infinitely wiser and safer, to form a constitution of our own in a cool deliberate manner, while we hav
The math club has 16 members 2 girls and 14 boys what is the ratio of girls to boys in the math club
Nick volunteers to count visitors at the county fair last week he counted 7408 visitors which shows this number written in expanded form
(please zoom / zoom out if needed to see question. (: ) PLEASE PLEASE PLEASE HELP!! Can someone please help me with a STEP BY STEP of this problem ? I'll seriou
-11 - (-7)= simplify
It is a grey cloudy day and a light rain is falling what type of clouds do you do you expect to see. explain your answer
Enter the word that best completes the sentence. Word Bank blunt fatigue eliminate instinct throb bland I wanted to all the weeds from my yard, but I didn’t
Which literary element is demonstrated by the following line from the passage? "whether 'tis nobler in the mind to suffer the slings and arrows of outrageous fo
Dominic is buying candy by pound for the party. For every 10 pounds he pays $12 What is the cost, per pound, for the candy?
DOES ANYONE KNOW HOW TO FACTOR A TRINOMIAL?