glendabaugus10
glendabaugus10 glendabaugus10
  • 10-03-2021
  • Mathematics
contestada

find the unit price of a 3-pack of bottled juice for$6.75. how much does 1 bottle cost.​

Respuesta :

brttalvarado
brttalvarado brttalvarado
  • 10-03-2021

Answer:

the answer is 2.25

Step-by-step explanation:

you divide 6.75÷ 3

Answer Link
Unknownzzzz
Unknownzzzz Unknownzzzz
  • 10-03-2021

Answer:

$2.25

Step-by-step explanation:

$6.75÷3

=$2.25

hereeeeee

Answer Link

Otras preguntas

obunga obunga obunga obunga obunga obunga
Which of the following is one way the U.S. Constitution expanded the power of the central government? (5 points) Creation of a judicial branch Creation of a nat
Which of the following is true of personification? Select all that apply. Personification gives life to inanimate objects Personification allows objects to spea
salinity is the amount of nutrients dissolved in water true or false
Subtract. −5−(−9)−3 −17 −7 1 I don't know.​
What is the value of y = 7 – 2c when x =4? When x = 4, y =?
Lcm of 20, 3 quick math
What are the names of Malcolm X's siblings?
please include an explanation !!
Work out the size of angle x Next to 164 and 90