bn274641 bn274641
  • 09-03-2021
  • Mathematics
contestada

Benjamin spent $31.20 on ten gel pens. How much did each pen cost?

Respuesta :

iiEnigmaii
iiEnigmaii iiEnigmaii
  • 09-03-2021

Answer:

$3.12

Step-by-step explanation:

31.20 divided by 10 = 3.12

Answer Link

Otras preguntas

What are the natural boundaries of Mesopotamia
randy has two 28 pound blocks of ice for his snow cone stand .if each snow requires  2/3  pound of ice ,how many snow cones can randy make?
Which expressions would complete this equation so that it has infinitely many solutions? 8 + 2(8x – 6) =  Please choose  two answers that are correct.
How did Washington’s black, basalt cliffs form?
If a beaker of water and a beaker of acetic acid are at the same elevated temperature, which will cool more quickly to room temperature? Support your answer.
If you free fall for 2.6 seconds what will be your final velocity and how far will you fall?
explain why plants on a sand dune will lose water faster than plants in a woodland?thank you
4b-7-15b+3      how do I simplify the expression
Mario was visiting the carnival when he noticed a few number relationships.He made then into brainteasers for you.a. If three-tenths of the visitors were adults
Half of Congress can override a presidential veto. t/f