xoxovaehhh xoxovaehhh
  • 09-03-2021
  • Mathematics
contestada

Nick bought a video game for $55, which has 20% off the original price. What
was the original price?

Respuesta :

emmartz1188
emmartz1188 emmartz1188
  • 10-03-2021

Answer:

I think it is $66 at first sorry if wrong

Answer Link

Otras preguntas

Denise has decided to decrease her target behavior of unhealthy eating by avoiding the fast-food and cookie aisles of the grocery store. she is using the method
In a atom the first energy level can hold electrons
Explain how paper chromatography separates substances.
Select the product of the following nuclear reaction: 5024Cr+12 6C→2 10n + ? Express your answer as an element symbol including subscripts and superscripts. if
Which situation best illustrates the barter system of exchange? O A. Selling a computer over the Internet O B. Building your own house to live in с. Buying a bo
Determine the Universal Gravitational Constant (G).
Your Favorite Place To read. At least 100 words!!! 100 points!!!!!
Microalgae Elodea Maple leaf Root hair A. What structures do all of these cells have in common?
What is the unit rate for 5 pounds of lunch meat for $42.50?A. $5.31 per poundB. $6.50 per poundC. $7.25 per poundD. $8.50 per pound
What is the medicine Allopurinol do?