kairoelizabethxio020
kairoelizabethxio020 kairoelizabethxio020
  • 09-03-2021
  • Mathematics
contestada

CORRECT ANSWER GETS BRAIN AND 5 STARS

CORRECT ANSWER GETS BRAIN AND 5 STARS class=

Respuesta :

Jmsanchez516
Jmsanchez516 Jmsanchez516
  • 09-03-2021

Answer:

The answer is B

Step-by-step explanation:

Its 3 ounces of raisins for every 9 but if you simplify it divided by 3 it will be 1 ounce of raisend for every 3 ounces of peanuts.

Answer Link

Otras preguntas

What is closer 17,160 feet 2,640 yards or 7/4 of a mile
How can I convert sin(theta) into cos(theta)?
Which of the following is referred to as an Asian Tiger? a. North Korea c. Japan b. Singapore d. China
how to solve the problem step by step 70% of 45
Logan multiplied 54,216 by a number. The product was less than 54,216. Select all the numbers that Logan could have multiplied A. 7/12 B. 4/4 C. 3 D. 1/2 E. 1 a
I bought a 5-kilogram can of peanuts for $4.50. What is the unit price?
Why is Tom Robinson unable to use his left arm? A. It got caught in a cotton gin B. He fell out of a tree and broke it C. It was caught under a tractor when T
John saw these bags of nuts and their weights in a store as shown here. peanuts 45.52 almonds 45.25 pecans 50.05 cashews 45.5 Which list shows the bags of n
While your personality may cause certain tendencies, it's your __________ that mostly guides your behavior. a. self-esteem and mental health b. mental and emo
What happens during photosynthesis?