arielwest arielwest
  • 09-03-2021
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 8 oranges for $5.92. What is the unit cost?

Respuesta :

mleon02 mleon02
  • 09-03-2021

Answer:

47.36

Step-by-step explanation:

i did the work

Answer Link

Otras preguntas

Which Amendment has been violated? List the name and number of the amendment each scenario violates State if there is no amendment that has been violated The at
What was one major weakness of the articles of confederation
524cars/4weeks find unit rate​
Circle the analogy that nest matches the bold words Synonym:thesaurus
A different group is worried that the motion detector will not effectively track the falling object, so they decide to roll a round object down a ramp instead o
Helpppp! THIS IS DUE AND A FEW MINUTES AND I AM DOING MULTIPLE ASSIGNMENTS AT ONCE PLS HELP!
Write an exponential equation, given initial population of 2500 and doubling time of 2 years​
Please help me, Ill give brainliest!
based on the following chart,which statement below is not true​
What is the slope of the line graphed below? (1,3) (5,-2)