Seudónimo Seudónimo
  • 09-03-2021
  • Mathematics
contestada

At the market 4 ounces of truffles cost $28. How much would 1 1/2 ounces of truffles cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 09-03-2021

Answer:

$10.50 Is your answer :)

Answer Link

Otras preguntas

If your body composition is close to the recommended range, you should probably set a(n) ________ goal.
URGENT PLS HELP ILL GIVE BRAINLIES FIVE STARS AND FOLLOW In the image below, what is true about angles 1, 2, and 3? ANSWER A. ∠1 = 37 degrees ANSWER B ∠2 =37
The phosphorylation of fructose 6-phosphate to fructose-1,6-bisphosphate is the committed step in glycolysis because?.
In a sole proprietorship, the proprietor bears the burden of any liabilities incurred by the business enterprise.
What is the domain for exponential functions?
Find the volume of this sphere. Round to the nearest tenth. Formulas for Spheres S.A. = 4nr² V 16 ft ?] ft ³
What would happen if technology no longer existed? How would it change education? Select three options. Students would need to search the internet for books and
In two unrelated transactions, Laura exchanges property that qualifies for like-kind exchange treatment. In the first exchange, Laura gives up land purchased in
Factor the given polynomial completely. 12y⁴-66y³+30y²
Michael Levey originally suggested that it is both a self-portrait and an allegory in the 20th century, but it is not generally acknowledged since some art hist