ninjablocksgaming
ninjablocksgaming ninjablocksgaming
  • 09-03-2021
  • Mathematics
contestada

You get to fill a bag with any type of candy for $1.35 per gram. You get to the counter ad have 5.23 grams of candy. How much do you have to pay?

Respuesta :

velomelas velomelas
  • 09-03-2021

Answer:

about $7.06

Step-by-step explanation:

Answer Link
mathstudent55
mathstudent55 mathstudent55
  • 09-03-2021

Answer:

$7.06

Step-by-step explanation:

unit cost: $1.35/gram

5.23 grams * $1.35/gram = $7.0605

Answer: $7.06

Answer Link

Otras preguntas

At the end of year, a library report 32 books lost or stolen 24 books were sent out for repairs. If the library originally had 1,219 books, how many were left o
A thermite reaction releases large amounts of heat and light, resulting in the melting of the iron metal that forms during the reaction. The balanced chemical e
What is the percent yield of NaCl if 31g of CuCl2 reacts with excess NaNo3 to produce 21.2g of NaCl
A consort made up of the same kinds of instruments is called
I need help with this problem
Which type of substance yields hydrogen ions h in an aqueous solution?
1. 4(x + 3) = 3x + 17 2. 3x + 4 + 2x = 5(x – 2) + 7
The chromosome number in animals is kept the same from one generation to the next because of
1. What is the length segment LP? A.13.75 B. 1.75 C. 35.2 D. 23.2 2. Line ET is tangent to circle A at T, and the measure of Arc TG is 70°. What is the measure
i dont understand please answer these questions. Thanks