DAVID78191 DAVID78191
  • 08-03-2021
  • Mathematics
contestada

Callie made 24 cake pops for her neighbor. If it costs $1.25 to make one cake pop, how much did it cost to make 24 of them?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 08-03-2021

Answer:

$30

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What do you think of this photo?
Es el cumpleaños de Luis. Vamos a su ____ de cumpleanos cancha b. fiesta c. campo d. partido
4 Fe + 302 2 Fe2O3 How many grams of oxygen are needed to react with 17.5 moles of iron?
Does anyone have the answers to this lab, PLEASE HELP
Hey Can someone help me please
Think you know a thing or two about music which statement below is a lie?? Somebody pls help I’ll give brainless
Can I get some help please, hurry!!???!!??
421 3/50 - 212 9/10=
x-10= 30 Which value of x makes the equation true
How is restorative justice dependent on empathy and loving engagement?