ijustwannasleep
ijustwannasleep ijustwannasleep
  • 08-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 12.7 gallons of gasoline at $2.15 per gallon?


Please Help I’ll put Brainliest!!!!!!!

Respuesta :

brooklyn89867
brooklyn89867 brooklyn89867
  • 08-03-2021

Answer:

$27.31 (rounded to the nearest cent)

Answer Link

Otras preguntas

Accepting your coworkers for who they are is called what
What is the state of matter of the lithosphere?
what is the outcome of mitosis
provide an example of a cold war technique
Which is a better deal 48 oz for $6 or 4 lbs for $12? Please answer its urgent!!!!
which cities became more major port cities in the South because of the slave trade
If you share space with other employees, when making phone calls, you should make sure that you ______. a. Speak as loudly and clearly as you want to b. Whisper
provide an example of a cold war technique
why is it important to have constitution amended
x = 8, y = 20. Find y when x = 42