tineshacowles
tineshacowles tineshacowles
  • 08-03-2021
  • Mathematics
contestada

Will buys a case of vitamins for $56. Each case contains 7 bottles. How much does each bottle cost?​

Respuesta :

kw2006
kw2006 kw2006
  • 08-03-2021

Answer:

$8.00 a bottle.

Step-by-step explanation:

Answer Link
skylera482
skylera482 skylera482
  • 08-03-2021

Answer:

each bottle costs 8$ dollars if you divide 56 by 7 you have your answer:))

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find The Slope && Y-Intercept Of The Graph ...Y = 6x + 11
what three parts make up a single nucleotide
what three parts make up a single nucleotide
Find The Slope && Y-Intercept Of The Graph ...Y = 6x + 11
what three parts make up a single nucleotide
Find The Slope && Y-Intercept Of The Graph ...Y = 6x + 11
what three parts make up a single nucleotide
what three parts make up a single nucleotide
Find The Slope && Y-Intercept Of The Graph ...Y = 6x + 11
what three parts make up a single nucleotide