rolakhatib100 rolakhatib100
  • 08-03-2021
  • Mathematics
contestada

mathew paid a total of $68.00 for 8 pepporoni pizzas

Respuesta :

Gruumsh
Gruumsh Gruumsh
  • 08-03-2021

Answer:

Each pizza cost $8.50

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Help ASAP! Is it possible for a triangle to be both scalene and isosceles, both isosceles and obtuse, both right and equiangular, both equilateral and eight. An
The words weed and stink have undergone which of the following?
a short essay in English comparing and contrasting expressions of greeting and leave-taking used in Spanish-speaking countries and in the United States.
For questions 1-10, fill in the blank with the letter or term that best matches the description. A. Used car cost, B. Wholesale value, C. Kelley Blue Book, D.
A supermarket chain had a taste test between the store-brand plain yogurt and the best selling brand. The test showed that 0.66 of the people surveyed preferred
Use the above graph to answer the following question. A move from point S to point U indicates
Find the value of x.
pls help.. anyone can solve it?
A sale on dog food that cost $10 a bag says buy 1, get one 1/2 off. What is the true percent discount on the dog food?
Ben’s General Store is selling yarn for $.04 a foot. How many feet can you buy for $0.52?