Miraculoussoul
Miraculoussoul
13-11-2016
Mathematics
contestada
does anyone understand this?
Respuesta :
Hi4801824552
Hi4801824552
13-11-2016
Maybe, I don't know if I fully understand. I think it's $3! Sorry If i'm wrong, Miraculoussoul!
Answer Link
austinbaird
austinbaird
13-11-2016
so there is a straight line, so at 1 slice it costs $10 and at 5 slices it is $20
so y/x is $10/5 = $2 increase for every slice
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 71+ )
Otras preguntas
If $300 is invested at a rate of 5% per year and is compounded quarterly, how much will the investment be worth in 15 years? Use the compound interest formula A
What is the solution to 3/2b + 5 < 17? Explain how. (1) b < 8 (2) b > 8 (3) b < 18 (3) b > 18
what is 4,928 will rounded to the nearest hundred
Jason and Britton are driving to St. George. Jason got a 20 mile head start and drove an average of 65 mph the entire way. Britton drove an average of 75 mph. A
1 gallon of paint covers 300 ft how many gallons I needed for a room 30 ft long 20 ft wide by 12 ft high
which of the followinf is a list of equivalent numbers?
1 gallon of paint covers 300 ft how many gallons I needed for a room 30 ft long 20 ft wide by 12 ft high
What are the coordinates of the vertex of the parabola with the equation y = x2 + 2x – 3? A (-1, -4) B (1, -4) C (3, -4) D (-3, 12)
1 gallon of paint covers 300 ft how many gallons I needed for a room 30 ft long 20 ft wide by 12 ft high
What is one way to prevent phishing? A) using an ssl when online B) marking odd emails as spam C) using atms at banks D) shredding old documents