Seudónimo Seudónimo
  • 08-11-2016
  • Mathematics
contestada

Parsley costs $.60 per ounce. If Chef Jorge needs 7.25 ounces for his recipe, how much will he spend on parsley?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 08-11-2016
Multiply .60 and 7.25.
The answer is $4.35. Hope this helps.
Answer Link

Otras preguntas

What is the significance of a person in having a low resting heart rate?
In "Tibet Through the Red Box," Act II, what does Peter learn from fighting the Boy Spirit? A. He learns that the Russians are too strong to beat. B. He learns
What’s the correct answer for this question?
Help! I need an interesting monologue idea with any of the following settings: 1. City street 2. Diner 3. Farm 4. On the moon 5. Underwater
Which best paraphrases why the prince is angry with Capulet and Montague? Their servants were left unattended on the street. They were supposed to come see him
what is cos 60 degrees
What’s the correct answer for this?
What is implied in the last line of this excerpt from mark twain's "the ?1,000,000 bank-note"?
which department organization would you approach if your human rights has been violated
Which sentence is punctuated