kad8wingang kad8wingang
  • 06-11-2016
  • Mathematics
contestada

A package of soup cost $14. an indivial cost $2

Respuesta :

TheNewAlbertEinstein
TheNewAlbertEinstein TheNewAlbertEinstein
  • 08-11-2016
14/2 =7 so you have to pay 7 dallors more for a package of soup then a indivial soup
Answer Link

Otras preguntas

what is a large piece of earths crust that stands above the oceans
Why can't you use the Zero-Product Property to solve (x-1)(x+3)=1?
Simplify square root of 72
american colonists were unlike people in most colonies and nations because of what reason?
How to solve. -3(4r-8)= -36
Something that affects the structure or function of an organism is referred to as a __________.modifierrashdiseasesymptom
Please help me simplify 12/75 to a decimal
Whats the answer for 0.4r When r=6 the problem is evaluate expressions? Please asap
Which aspect of a chemical reaction is affected by an enzyme
What two task need to be done through disk management in order for the operating system to use the hard drive?