jaecol391ox0nr4 jaecol391ox0nr4
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

A local frozen yogurt shop sell its yogurt and topping for $0.45 per ounce. If Felix bought 8.4 ounces, how much did it cost?

Respuesta :

plopideplep plopideplep
  • 12-02-2021
8.4 ounces costs $3.78
Answer Link
994821453 994821453
  • 12-02-2021

Answer:

It costs $25.65

(Im not sure if this is right but i tried)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Compare and contrast the medical research likely performed on Elsie with Gey’s research and Southam’s research. Does some medical research seem ""more wrong?""
describe the chemical reaction of: NH3(g)+O2(g) -> NO(g)+ H2O
The recipe for making 20 pancakes calls for 3/2 cups of milk. You need to make 120 pancakes for your pancake breakfast fundraiser. How many cups of milk will yo
What is the formula to calculate the area of a square/rectangle
Who was the President at the end of the construction of the railroad?
20 points Which feature of a chemical equation represents the law of conservation of matter? chemical formulas coefficients balanced equation su
Jamal’s goal in the meeting with director of the Outer Bank’s Wild Horse Museum was to review the physical equipment needed to create flyers for their grand ope
Is this statement true or false? A big dietary problem for Americans is getting enough protein in their diet. true false
the blank acts in the southern colones
A municipal dealer purchases securities and accepts them for delivery on settlement date. The dealer later finds that the delivery of the securities should not