yamolina
yamolina yamolina
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Stephanie spent $46.20 on 12 gallons of gasoline. What was the price per gallon?

Respuesta :

kdramaddict4ever
kdramaddict4ever kdramaddict4ever
  • 12-02-2021

Answer: $3.85 per/gal.

Step-by-step explanation:

$46.20/ 12 =

Answer Link

Otras preguntas

I cannot prophesy. I cannot tell you when or where the United Nations are going to strike next in Europe. But we are going to strike—and strike hard.–State of t
Marge is an ace at tennis. She does not miss a ball! She has great balance and coordination. The part of Marge’s brain that helps with her tennis game is the __
Which word gives the correct meaning of the underlined word in this paragraph? The wildlife refuge is a local conservation group. Volunteers rescue wounded wil
Which of the following best describes the role of the Virginia Company in the Jamestown settlement? 1 - The company sold shares to pay for the settlement. 2 -
FRENCH! PLEASE HELP ASAP
Are ants a producer herbivore a carnivore a scavenger or a decomposer/11469895/12baea09?utm_source=registration
Match each characteristic with the North or the South. North: South: Choices: A. Large plantations with many slaves. B. Fishing and whaling industry. C. Factor
How does not having access to a coastal port impact a country?
How did a plantation economy help planters in the south become healthy
Emily has a road map with a key that shows an inch on the map equals 5 miles of actual distance. She will drive on two roads to get to the beach. One road is 7