NoahMesser
NoahMesser NoahMesser
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

Myrtle is having a birthday party and is buying pizza for everyone. She buys 9 pizzas for $40.50 all together what is the unit rate for the pizza in pizza

Respuesta :

earlissocute earlissocute
  • 10-02-2021
40.5/9= 4.5. The unit rate is 4.5 for the pizzas
Answer Link
mabrah1101 mabrah1101
  • 10-02-2021
yeeeeyeeeeeeeeeeeeeee
Answer Link

Otras preguntas

how many moles in 843.211 grams of c6h12o6?
What are the exact solutions of x2 = 5x + 2?
Jorge has saved $250 in four months. Express his rate of savings as a unit rate.
Please you can help me with this questions #14, #15 , #16 and #18. Thanks.
A commitment to being ethical is important for good leadership true or false
Women who lift weights will not develop the same bulky muscles as men due to lower levels of a. estrogen b. steroids c. inflammation d. testosterone
how do you solve this equation?
What does progency mean
do i capitalize scientists in this sentence? nasa scientists are developing a robot that can explore mercury's surface.
James bought 12 cookies and ate 3 of them. He ate ____% of the cookies Its a simple question but i wanted to make sure i was right