maloneava72 maloneava72
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

 It cost 199 for24 bottles of water what is the unit rate per bottle

Respuesta :

rihannaolivero803 rihannaolivero803
  • 10-02-2021

Answer :

the answer is 12

Step :

Answer Link

Otras preguntas

What is the name of the biome in which you can encounter an elephant (in natural environment of course)
A soccer is having a car wash. The team spent $55 on supplies. They earned $275, including tips. The team profit is the amount the team made after paying for su
please explain, I don't really get it
A company used about 7.4 × 105 sheets of paper in a month. Of the paper used during the month, the accounting department used about 8.9 × 103 of the sheets. Abo
Waves A and B have the same speed, but wave A has a shorter wavelength. Which wave has the higher frequency?
For the given value of a , find - a and |a| 1. a = 10.2 2. a = - 14 a = 1 over 2 Anyone!? ;o help me !?
Joseph has a coin and a number cube. The number cube is labeled 1 -6. He flips the coin once and rolls the number cube once. What is the probability that the co
The digit in the tens place of a two digit number is three times that in the units place. If the digits are reversed the new number will be 36 less than the ori
How many feet is this please help
List three examples of a primary economic activity?